GSM sistemos

GSM sistemos

 

GSM valdymas arba paprasčiau kalbant, valdymas mobiliu telefonu tampa vis populiaresnis. Pakanka, kad vietoje, kurioje sumontuotas įrenginys, būtų patikimas GSM ryšys. O toliau panaudojimo galimybės beribės: įjungti ar išjungti vejos laistymą sodyboje už šimtų kilometrų ar iš užsienio, atidaryti teritorijos vartus ar užtvarą fiziškai nesant vietoje, įjungti kaisti pirtelę dar tik pajudėjus link sodybos. Tai vos keli pavyzdžiai.

GSM sistema ne tik patogi. Ji gali kainuoti pigiau nei kiti variantai. Pavyzdžiui, vargu ar apsimoka pirkti kelis šimtus pultelių didelio biurų komplekso darbuotojams. Paprasčiau įvesti į atmintį jų telefonų numerius. Esant reikalui taip pat paprasta telefono numerį ištrinti. Sudėtingesnės sistemos gali apriboti įvažiavimą tam tikromis valandomis ar savaitės dienomis, suteikti tam tikram numeriui nustatytą suveikimų skaičių.

Dažnas paklausia apie GSM sistemos aptarnavimo išlaidas. Iš tikrųjų tai bus tik SIM kortelės, kuri dedama į sistemą, mėnesinis abonentinis mokestis. Pavyzdžiui, norint atidaryti vartus, sistema atpažįsta skambinančiojo numerį ir skambutį “atmeta”. Vartai atidaromi. Valdant papildomą įrangą SMS žinute – ji Jums kainuos tik tiek, kiek kainuoja įprasta SMS pagal Jūsų naudojamą mokėjimo planą. Pačios įrangos SIM kortelės sąskaita būtų naudojama tik norint gauti tam tikrą informaciją: apie ryšio kokybės būklę, kiek įvesta telefonų į atmintį, kiek liko laisvos vietos ir pan